• Cukrzyca i otyłość z perspektywy farmaceuty red. Paweł Konrad Tuszyński

85.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Kurer InPost 16.5
Dostępność 1 szt.
Waga 0.47 kg
ISBN 978-83-955131-9-0

Zamówienie telefoniczne: 698743087

Zostaw telefon

"Cukrzyca i otyłość z perspektywy farmaceuty" red. Paweł Konrad Tuszyński

Stan:  dobry +

Uwagi:  podpis na pierwszej stronie, w środku czysta, drobne rysy i obicia, zagięcia

Rok wydania: 2020

Opis:

Podręcznik Cukrzyca i otyłość. Opieka farmaceutyczna, wytyczne, leki i suplementacja to kompendium wiedzy w pełni poświęcone zagadnieniom związanym z opieką farmaceutyczną nad pacjentami chorującymi na cukrzycę i/lub zmagającymi się z otyłością. Podręcznik w przystępny sposób przedstawia najistotniejsze z punktu widzenia pracowników opieki zdrowotnej aspekty związane z farmakoterapią. Omówione zostały grupy stosowanych leków (biguanidy, pochodne sulfonylomocznika, glinidy, tiazolidynodiony, inhibitory alfa-glukozydazy, gliptyny, flozyny, insuliny, analogi GLP-1 i leki redukujące masę ciała), mechanizm ich działania i potencjalne działania niepożądane i interakcje. Ponadto w podręczniku opisano typy cukrzycy, różnice między nimi, postępowanie w przypadku hipo- i hiperglikemii oraz aspekty takie jak:

prawidłowa obsługa pena insulinowego, wymiana wkładu i sposoby podania insuliny,

pomiar glikemii przy użyciu glukometru, prowadzenie dzienniczka pomiarowego,

korzystanie z pompy insulinowej.

Podręcznik w przystępny sposób przedstawia również informacje dotyczące fizjologii trzustki i mechanizmów odpowiedzialnych za regulację stężenia glukozy, co pozwala zrozumieć zmiany poziomu glikemii w ciągu dnia, a w związku z tym również działanie leków, przede wszystkim różnych rodzajów insulin. W publikacji omówiono również wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w zakresie zasad doboru leków przeciwcukrzycowych oraz skuteczność surowców naturalnych w obniżaniu glikemii i wspieraniu utraty masy ciała.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla farmaceutów ze względu na zebranie w niej najważniejszych informacji niezbędnych do prowadzenia usług opieki farmaceutycznej w aptekach ogólnodostępnych.


Dodatkowe informacje:

Na życzenie przesyłamy dodatkowe zdjęcia książek.

Istnieje możliwość odbioru książki w Bydgoszczy, na ulicy Gdańskiej 57.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci