• Leki i karmienie piersią red. Paweł Konrad Tuszyński

Brak towaru
75.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Kurer InPost 16.5
Dostępność 0 szt.
Waga 0.54 kg
ISBN 978-83-949699-4-3
Zostaw telefon

"Leki i karmienie piersią" red. Paweł Konrad Tuszyński

Stan:  bardzo dobry -

Uwagi:  podpis na pierwszej stronie, w środku czysta, drobne rysy i obicia

Rok wydania: 2019

Opis:

Podręcznik Leki i karmienie piersią. Bezpieczeństwo farmakoterapii, produkty mlekozastępcze, laktatory i akcesoria z serii Vademecum Farmaceutyczne stanowi skondensowany zbiór najistotniejszych informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania wielu grup leków w okresie karmienia piersią. Podręcznik powstał w odpowiedzi na brak na polskim rynku opracowań poświęconych bezpieczeństwu farmakoterapii w okresie laktacji z uwzględnieniem wiodących na świecie klasyfikacji. Jego treść została oparta o aktualne badania naukowe, co stanowi kontrę dla dokumentów, po które najczęściej sięgają pracownicy opieki zdrowotnej, czyli Charakterystyk Produktów Leczniczych, w których zwykle znajdziemy informacje, że dany lek nie powinien być stosowany w okresie laktacji (co przeczy aktualnej wiedzy medycznej), co przekłada się na lęk zarówno u osoby ordynującej, jak i wydającej lek, a nawet samej pacjentki, przez co istnieje ryzyko bezzasadnego zaniechania terapii i pogorszenia stanu zdrowia.

W podręczniku Leki i karmienie piersią. Bezpieczeństwo farmakoterapii, produkty mlekozastępcze, laktatory i akcesoria opisano parametry farmakokinetyczne substancji leczniczych, które wpływają m.in. na przenikanie leków do mleka, a tym samym ich ilość docierającą do organizmu dziecka. Książka dostarcza informacji o bezpieczeństwie stosowania leków w okresie laktacji zarówno w chorobach przewlekłych, jak i drobnych dolegliwościach. Wśród opisanych grup leków znajdziesz:

leki przeciwhistaminowe, kromony,

glikokortykosteroidy,

antybiotyki, chemioterapeutyki,

leki przeciwcukrzycowe,

leki przeciwpadaczkowe,

leki przeciwbólowe,

leki hormonalne,

leki wziewne,

leki przeciwbiegunkowe,

leki przeciwpasożytniczne,

leki do stosowania miejscowego na skórę i błony śluzowe,

leki przeciwdepresyjne,

leki przeciwgrzybicze,

leki uszczelniające naczynia krwionośne,

leki oczne,

leki stosowane w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego (m.in. hipotensyjne, przeciwpłytkowe, przeciwzakrzepowe, moczopędne i hipolipemiczne),

neuroleptyki,

leki uspokajające i przeciwlękowe,

leki przeczyszczające.

Ponadto w podręczniku Leki i karmienie piersią poświęcono odrębne rozdziały powszechnym faktom i mitom związanym z karmieniem piersią, rodzajom mlek modyfikowanych, a także bezpieczeństwu badań obrazowych (np. USG i rezonansu magnetycznego) w okresie laktacji. Poza tym opisano również dostępne na rynku laktatory oraz sposoby radzenia sobie z powszechnymi wśród karmiących problemami z brodawkami sutkowymi.


Dodatkowe informacje:

Na życzenie przesyłamy dodatkowe zdjęcia książek.

Istnieje możliwość odbioru książki w Bydgoszczy, na ulicy Gdańskiej 57.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci