• Leki pierwszego wyboru. Jak rozpoznać i leczyć najczęstsze schorzenia i dolegliwości red. Paweł Konrad Tuszyński

Brak towaru
120.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Kurer InPost 16.5
Dostępność 0 szt.
Waga 1.16 kg
ISBN 978-83-956353-9-7
Zostaw telefon

 

"Leki pierwszego wyboru. Jak rozpoznać i leczyć najczęstsze schorzenia i dolegliwości" red. Paweł Konrad Tuszyński

Stan:  bardzo dobry -

Uwagi:  podpis na pierwszej stronie, na kilku kartkach zaznaczenia markerem, drobne rysy i obicia

Rok wydania: 2020

Opis:

Podręcznik Leki pierwszego wyboru. Jak rozpoznać i leczyć najczęstsze schorzenia i dolegliwości z serii Vademecum Farmaceutyczne przeprowadza przez 91 tematów, wśród których znajdują się najczęstsze schorzenia i dolegliwości, z jakimi farmaceuta styka się na co dzień, ale ma wątpliwości, który preparat byłby najbardziej skuteczny zgodnie z kryteriami EBM.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. takie problemy jak bezsenność, ból menstruacyjny, pielęgnacja ran, zmęczenie i osłabienie, nadmierna potliwość, ból ucha czy zapalenie brzegów powiek.

Struktura rozdziałów pozwala rozpoznać charakterystyczne objawy schorzeń i dolegliwości, odróżnić je od innych schorzeń o podobnym przebiegu oraz zadecydować, kiedy pacjenta należy skierować do lekarza, a kiedy można ograniczyć się do preparatów bez recepty.

Preparaty podstawowe (dostępne bez recepty) zebrano na podstawie dostępnych wytycznych i dowodów naukowych na ich skuteczność – są to te, które warto polecić w pierwszej kolejności.

Preparaty dodatkowe, po które warto sięgnąć w celu uzupełnienia leczenia, zebrano w osobnym podrozdziale, co ułatwia rozgraniczenie, jakie postępowanie ma potwierdzoną skuteczność, a jakie może pomóc, ale nie ma jednoznacznego potwierdzenia w wynikach badań naukowych. Zalecenia niefarmakologiczne i leki, które może zalecić lekarz, zebrano w osobnych podrozdziałach.

Podręcznik został skonstruowany tak, by ułatwić skorzystanie z niego przy pacjencie, bez wczytywania się w tekst. Najważniejsze treści zostały wyróżnione, by usprawnić odnalezienie istotnego fragmentu.

Nad treścią podręcznika pracowali farmaceuci praktycy, dzięki czemu wytyczne i dowody naukowe dostosowane zostały do aktualnie dostępnych w aptekach preparatów i potrzeb farmaceutów pracujących za pierwszym stołem.


Dodatkowe informacje:

 

Na życzenie przesyłamy dodatkowe zdjęcia książek.

Istnieje możliwość odbioru książki w Bydgoszczy, na ulicy Gdańskiej 57.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci