• Ułańska jesień Bohdan Królikowski

Brak towaru
43.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Kurer InPost 16.5
Dostępność 0 szt.
Waga 0.67 kg
ISBN 83-7306-111-8
Zostaw telefon

„Ułańska jesień” Bohdan Królikowski

Stan: dobry -

Uwagi: obicia, zagięcia, rysy, przybrudzenia, rozdwojone rogi

Rok wydania:  2002

Opis:

„O polskiej kawalerii należy pisać. Nie tylko dlatego, że odeszła w przeszłość jako zjawisko militarne, społeczne i obyczajowe, ale też dlatego, że odegrała wielką rolę podczas wojny polsko-bolszewickiej (o czym Bohdan Królikowski pisze w Ułańskim lecie, TN KUL 1999),jak również w Kampanii Wrześniowej, trwając w walce – jak żaden inny rodzaj broni – aż do końca, przedłużając opór poza granice, które można było przewidzieć.

Nowa książka Królikowskiego nie tylko przedstawia wrześniową epopeję, ale też prezentuje szeroki wachlarz zagadnień dotyczących pokojowych dziejów kawalerii. Jest to kompendium wiedzy kawaleryjskiej, swoista panorama o wielkich walorach informacyjnych. Autora publikacji cechuje doskonały warsztat, znajomość literatury przedmiotu i dążenie do precyzji” (z recenzji prof. dra hab. Tomasza Strzembosza).

„Dr Bohdan Królikowski w wielu tekstach publikowanych w czasopismach (m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Ethosie”, „Więzi”, „Polsce Zbrojnej”),a także w kilku cenionych książkach dał się poznać jako wnikliwy badacz i wytrawny znawca dziejów polskiej kawalerii. Ogłosił też biografię gen. Mikołaja Bołtucia (Warszawa 1998),wybitnego żołnierza i dowódcy, obrońcy Zamościa w roku 1920, który poległ we wrześniu 1939 r. pod Warszawą.

Ułańska jesień to bardzo wartościowe i rzetelne opracowanie dziejów kawalerii w latach 1921-1939, oparte na szerokiej podstawie materiałowej, obejmującej zarówno publikacje książkowe, jak i teksty z czasopism. Autor swobodnie porusza się w kwestiach ogólnych, a jednocześnie podejmuje kompetentne rozważania szczegółowe, unika pomyłek i potknięć faktograficznych” (z recenzji prof. dra hab. Mieczysława Wrzoska).


Dodatkowe informacje:

Na życzenie przesyłamy dodatkowe zdjęcia książek.

Istnieje możliwość odbioru książki w Bydgoszczy, na ulicy Gdańskiej 57.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci